Tara Hudson - Pomiędzy


Autor: Tara Hudson
Tytuł: Pomiędzy
Seria: Pomiędzy
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: wrzesień 2011
Ilość stron: 404


Pomiędzy

Pomiędzy | Arise

Długo zastanawiałam się, jakie może być "Pomiędzy". Z jednej strony paranormal romance z nutką dreszczyku zachwalany przez wszystkich, ale z drugiej kolejna książka o tematyce już oklepanej, gdzie  zwykła dziewczyna spotyka chłopaka-wilkołaka/wampa/nieśmiertelnego/co tam jeszcze można wymyślić. Nie wiedziałam więc, czego mogę się spodziewać po lekturze debiutującej Tary Hudson. Przyznam, że przyciągająca wzrok okładka zrobiła swoje i udało mi się ją dorwać w bibliotece :)

Główna bohaterka, osiemnastoletnia Amelia, nie żyje. Utopiła się. Nie pamięta jednak, jak to się stało. Nikt jej nie widzi, nie słyszy, nie może poczuć. Ona także nic nie czuje. Jest duchem. 
Pewnego dnia Amelia zauważa tonącego w rzece chłopaka. Próbuje go uratować, jednak nadaremnie. W mrocznych głębinach chłopak umiera, jednak przy ostatnim uderzeniu serca otwiera oczy i uśmiecha się do dziewczyny - jako duch może ją ujrzeć. Happy-emd z dwoma topielcami? Nie, nie. W ostatniej chwili serce chłopaka zaczyna walczyć. Ludzie stojący na brzegu zauważają go, wyciągają na brzeg i przywracają do życia. Jednak on, jako jedyny człowiek na Ziemi, nadal widzi Amelię. Prowadzi to do gigantycznych zmian. Dzięki niemu dziewczyna odzyskuje zmysły, wspomnienia…

„Znów byłam w rzece.(…) Unosiłam się na powierzchni, nie zważając na fale wzburzonej wody. Tym razem jednak coś się zmieniło, chociaż scena przypominała tę, która pojawiła się w moich wszystkich przeraźliwych snach. 
Tym razem to nie ja tonęłam.
To on tonął.”

„Pomiędzy” to poruszająca historia miłości zawieszonej między światami i przekraczającej wszelkie bariery, nawet życia i cielesności. Powieść Tary Hudson to znakomita propozycja dla tych, którzy marzą o prawdziwej miłości i wierzą, że jest ona w stanie pokonać wszelkie przeszkody oraz dla tych, którzy wierzą w istnienie duchów. Autorce można wybaczyć pewne niedociągnięcia czy słabsze dialogi, porywa nas bowiem siła uczucia Amelii i Joshui oraz poszukiwanie przeszłości dziewczyny. Powoli, krok po kroku, odsłaniamy prawdę, którą mogą dojrzeć tylko ci, którzy są w stanie zaakceptować istnienie nadnaturalnego świata, niczym ze starych podań, legend i opowieści o duchach zawieszonych w próżni.

„- Zapominasz o pewnym ważnym szczególe, Amelio – powiedział. – Nie możesz dzielić z tym chłopakiem swojej przyszłości, ponieważ nie czeka cię żadna przyszłość. On się zestarzeje, a ty zostaniesz taka sama na zawsze. Martwa, niezmienna i pozbawiona przyszłości.”

Mimo, że motyw duchów może wydawać się naciągany, książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Przypadnie do gustu wszystkim fanom paranormalni, jak i również lubiącym wzruszające romansidła. Przypomina znany wszystkim motyw ze „Zmierzchu” – człowiek z innego świata i śmiertelnik starają się, mimo wszelkim przeciwnościom, być razem.

Moja ocena: 7/10

2 komentarze:

  1. Od dawna mam chętkę na tę książkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też chciałam ją przeczytać, ale nie wiedziałam czy jest ciekawa. Teraz na pewno chętnie sięgnę po książkę :).

    OdpowiedzUsuń

Każdy Wasz komentarz motywuje mnie do dalszego pisania i czytania :)
Dzięki temu mogę też zajrzeć na Wasze blogi i odwdzięczyć się.

Dziękuję za każdą opinię :)